Про розвиток україномовного культурного продукту

1 мільйон гривень погодили на капремонт народних домів у Білогорощі, Брюховичах, Рудному, на Левандівці та Збоїщах – результати засідання постійної комісії культури, молоді та спорту.

На сьогоднішньому засіданні постійної комісії культури, молоді та спорту, головою якої є депутат Віталій Свіщов, погодили 1 млн грн на проведення капітального ремонту у п’яти народних домах у Львові. Відповідне звернення про це до комісії подали з управління культури ЛМР. Ще близько 400 тисяч гривень комісія погодила витратити з бюджету на придбання у народні доми костюмів, меблів, апаратури та іншого.
А ДЮСШ «Енергія» цьогоріч з бюджету грошей на отримає. За результатами перевірки виявили, що «Енергія» не працює, тренувань тут не проводять, приміщення зачинене. Виникає питання, а на що і кому виділяти кошти? Управління молоді та спорту ЛМР звернулося до комісії з проханням погодити припинення фінансування школи. Замість того, щоб платити кошти працівникам, які насправді не працюють, зекономлені кошти комісія планує розподілити на інші напрямки спорту. Питання про це розглянуть на подальших засіданнях комісії.

Депутати також розглянули сьогодні проект ухвали «Про розвиток україномовного культурного продукту», який винесуть на найближче пленарне засідання ЛМР. У новоствореній ухвалі йдеться про створення до початку серпня цього року концепції Літературної резиденції у м. Львові, програми підтримки письменників, які пишуть українською мовою, а також грантову підтримку проектів, спрямованих на дослідження культури України. Виконанням завдань з ухвали займеться Департамент розвитку ЛМР. Комісія також погодила повернення заборгованості у розмірі 2000 грн. Йдеться про звернення від управління культури щодо перерозподілу коштів між КПКВК МБ 101 4082 «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» та КПКВК МБ 101 0180 «Інші діяльність у сфері державного управління».